"Hej, BMW!"

"Hej, BMW!"

"Hej, BMW!"

"Hej, BMW!" Takto sa budete môcť pozdraviť s Vaším "bavoráčikom" keď do neho nasadnete.

Nový Inteligentný osobný Asistent BMW (BMW Intelligent Personal Assistant). Už čoskoro nám BMW predstaví túto novinku, ktorá pomôže majiteľom svojich BMW zadávať niektoré pokyny svojmu BMW pomocou hlasových povelov. Odštartuje sa tak nová epocha BMW. Do budúcnosti sa počíta s tým, že osobný asistent bude vodičovi k dispozícii aj prostredníctvom hlasových pokynov vydaných prostredníctvom domácich reproduktorov, prípadne cez mobilný telefón. Schopnosti osobných asistentov budú stále komplexnejšie. Prispeje k tomu aj prepojenie so systémom BMW Open Mobility Cloud a využívanie umelej inteligencie. 

Inteligentný osobný asistent BMW sa naučí zvyky a správanie vodiča a následne ich bude používať v správnom kontexte. Pomáha vodičovi, učí sa jeho preferencie a je kompletne schopný prispôsobiť sa jeho potrebám, ako sú napríklad vyhrievanie sedadiel či najčastejším navigačným cieľom („Odvez ma domov”). V skratke, je to ideálny spolujazdec, ktorý dokáže byť užitočný aj počas každodenného jazdenia („Hej, BMW, vyhľadaj najbližšiu čerpaciu stanicu na trase”). 

Príchod do vozidiel BMW od marca 2019.

Inteligentný osobný asistent BMW bude v základnej verzii s hlasovým ovládaním v 23 jazykoch dostupný na vybraných trhoch od marca 2019. V USA, Nemecku, Veľkej Británii, Taliansku, Francúzsku, Španielsku, Švajčiarsku, Rakúsku, Brazílii, Japonsku a (od mája 2019) v Číne. V týchto krajinách poskytne Inteligentný osobný asistent BMW prirodzenejšie hlasové ovládanie spojené s ďalšími funkciami ako vyhľadávanie zaujímavých bodov na trase, počasie či hudba. 

Zdroj: BMW Group PressClub
- oficiálny tlačový portál spoločnosti Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft (ďalej len BMW AG), Petuelring 130, 80809 Mníchov.
"Hej, BMW!"
"Hej, BMW!"
"Hej, BMW!"
"Hej, BMW!"